هامبورگ، شهر اصیل و ثروتمند اروپا. شهری که از گذشته های دور نقش مهمی را در رشد و رونق اقتصاد کشور آلمان بازی کرده است. هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین بندر اروپا است که با داشتن جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوان، سفری به یاد ماندنی را به شما هدیه می کند. اگر قصد سفر به هامبورگ را دارید، با راهنمای سفر به هامبورگ آرتین گشت همراه باشید.

هامبورگ

موقعیت جغرافیایی

هامبورگ شهری بندری در شمال آلمان است که به وسیله ی رود اِلب به دریای شمال وصل می شود. این شهر دومین شهر بزرگ آلمان و هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. بلوار مرکز شهر هامبورگ، بخش قدیمی و جدید شهر را به هم متصل می کند.

موقعیت

رزرو بلیط به هامبورگ آلمان 

مختصری از تاریخ

نام هامبورگ، برگرفته از قصری است که در سال ۸۰۸ میلادی به دستور امپراطور شارلمان ساخته شد. واژه بورگ به معنی قصر است. در سال ۸۳۴ میلادی، هامبورگ به محل حکومت امپراطوری بیشوپریک تبدیل شد. اولین تغییرات مهم اقتصادی هامبورگ در سال ۱۱۸۹ میلادی آغاز شد. در آن زمان این شهر که یک منطقه آزاد محسوب می شد، شامل حقوق تجارتی ویژه، امتیازات ناوبری و معافیات عوارضی شد. در قرن نوزدهم هامبورگ بخشی از امپراطوری آلمان شد اما همچنان به عنوان یک منطقه آزاد باقی ماند. در دهه های بعد از جنگ، شهر هامبورگ به معجزه ی اقتصادی آلمان تبدیل شد.

تاریخچه

اطلاعات کلی

واحد پول: یورو

زبان: آلمانی

ولتاژ برق: ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت

اختلاف ساعت با ایران: ۲:۳۰ –

فرودگاه:‌ فرودگاه بین المللی Flughafen هامبورگ، درفاصله ی ۸ و نیم کیلومتری از مرکز شهر هامبورگ قرار دارد.

اطلاعات کلی

رزرو آنلاین هتل های هامبورگ 

آب و هوا

آب و هوای شهر هامبورگ اقیانوسی است. دمای هوا در بیشترین حالت به ۲۲ درجه در ماه های ژوئن، ژوییه و آگوست می رسد. میانگین دمای سردترین ماه های آن یعنی دسامبر، ژانویه و فوریه بین ۰ تا ۱- درجه است.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان سفر به شهر هامبورگ، فصل تابستان است که در آن دمای هوا متعادل تر است.

آب و هوا

هزینه های کلی سفر

برای هزینه غذا، تفریحات و حمل و نقل در ارزانترین حالت، روزانه به ۳۶ تا ۴۰ یورو نیاز دارید.

هزینه اقامت

هزینه اقامت در هتل های این شهر به طور متوسط از شبی ۱۳۰ هزار تومان در هتل های ۳ ستاره تا بالای ۱ میلیون تومان در هتل های ۵ ستاره متغیر است.

هزینه هتل

هزینه خورد و خوراک

هزینه خورد و خوراک بسته به رستوران انتخابی، نوع غذا و محل آن متفاوت است. به طور کلی در هر روز برای خرید سه وعده غذا به ۱۴ تا ۲۴ یورو نیاز دارید.

هزینه غذا

شکم گردی در مقصد

Finkenwerder Scholle

نام این غذای سنتی هامبورگ از خیابانی گرفته شده است که زمانی دهکده ی ماهیگیری بود. این غذا از ماهی سرخ یا پخته شده به همراه بیکن، پیاز و میگو تهیه می شود. ماهی پهن استفاده شده در این غذا از ماهی های رایج در غذاهای این شهر است.

ماهی

Grünkohl

در زمستان ها، بروکلی طرفداران زیادی دارد و به صورت سنتی در غذاهای شمال آلمان بسیار استفاده می شود. در این غذا کلم بروکلی بخارپز شده به همراه دو نوع سوسیس مختلف و سیب زمینی سرخ شده یا آب پز سرو می شود.

غذای بروکلی

Aalsuppe

قدیمی ترین دستور پخت سوپ مارماهی در کتاب آشپزی متعلق به ۱۷۸۸ میلادی آمده است. در حال حاضر این سوپ ترش و شیرین به همراه  آب گوشت، بیف، سبزیجات، میوه و دامپلینگ پخته می شود. این سوپ معمولا به عنوان غذای اصلی سرو می شود.

سوپ مارماهی

Rote Grütze

یکی از خوشمزه ترین دسرهایی که می توانید در هامبورگ امتحان کنید. این دسر از توت تابستانی قرمز تهیه می شود که به همراه سس وانیل، شیر و یا بستنی سرو می شود. این دسر به طور سنتی با توت قرمز تهیه می شود اما می توانید در کافه های مختلف، رنگ های آبی، زرد و سبز آن را هم پیدا کنید.

دسر توت

هزینه حمل و نقل

هزینه بلیط مترو و اتوبوس برای سفرهای کوتاه درون شهری، برای هر نفر در حدود ۱ تا ۲.۲ یورو است. هزینه بلیط یک روزه نامحدود برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی برای هر نفر ۷ یورو است. همچنین در هامبورگ می توانید به صورت روزانه دوچرخه اجاره کنید که هزینه آن برای یک روز در حدود ۱۲ یورو است و برای اجاره ی ساعتی، پس از نیم ساعت استفاده رایگان، هر دقیقه ۰.۸ یورو هزینه دارد.

حمل و نقل

جاذبه های مهم گردشگری

بازار ماهی فروشان

در این بازر از غذاهای دریایی تازه گرفته تا میوه و سبزیجات تازه را می توانید پیدا کنید. این بازار یکی از جذابیت های شهر هامبورگ است که قدمت آن به ۳۰۰ سال پیش بر می گردد. این بازار تاریخی و دیدنی، روزانه بیش از ۷۰ هزار خریدار و بازدید کننده دارد.

بازار ماهی

موزه مهاجرت

بین سال های ۱۸۵۰ تا ۱۹۳۹، بیش از ۵ میلیون نفر از سراسر اروپا و هامبورگ به شهرهای دیگر مهاجرت کردند. موز مهاجرت بالینستاد (Ballinstadt)، تاریخ این سفرها را بازسازی کرده و زنده نگه داشته است. در این موزه می توانید لیست مسافران (افرادی که مهاجرت کردند)‌ و بزرگ ترین دیتابیس نسبت شناسی در دنیا را ببینید.

موزه مهاجرت

موزه هنر هامبورگ

ساختمان Hamburger Kunsthalle بدون شک یکی از تاثیر گذارترین کلکسیون های هنری را در خودش جای داده است. از هنرهای قرون وسطی گرفته تا نقاشی های معاصر، در این موزه آثار بیش از ۷۰۰ سال هنر انسانی نگه داری می شود.

موزه هنر

هافنسیتی

در اینجا می توانید آینده ی هامبورگ را ببینید! هافنسیتی بزرگ ترین پروژه ی ساخت و ساز درون شهری در قرن ۲۱ اروپا است. در این شهر که درون شهر بزرگ هامبورگ قرار گرفته است می توانید رستوران، فروشگاه، ساختمان های کنار آب و مفهوم جدیدی از شهر نشینی را ببینید. ساخت این پروژه در سال ۲۰۲۵ به پایان می رسد.

شهر جدید

بایدها و نبایدها

  • کمی زبان آلمانی یاد بگیرید. دانستن چند کلمه ی ساده هم می تواند حسابی کارتان را در این شهر راه بیاندازد.
  • همیشه پول نقد همراه داشته باشید. بیشتر فروشگاه ها و رستوران ها، کارت اعتباری قبول نمی کنند.
  • انعام دادن تا ۱۰ درصد مبلغ سفارش در رستوران ها و کافه ها مرسوم است.
  • در مواقع اورژانسی می توانید با شماره ھای فوری استاندارد اروپا، ١١٢ تماس بگیرید.
  • در هامبورگ روزهای یکشنبه به روز ساکت معروف اند و ایجاد هرگونه سر و صدای آزار دهنده ای در این روز برایتان عواقب جدی خواهد داشت.
باید و نبایدها